Jak si vyrobit papírovou vánoční hvězdu.

vánoční papírová hvězda návod a postup

Vánoční hvězdy pouze z papírových sáčků na svačiny,

ano ano čtete dobře. K tomuto návodu jsem přišla minulý rok a moc se mi líbil a tak se o něj podělím teď s vámi. Efekt je úžasný a hvězdy krásně svátečně dozdobí váš domov. Pověsit se dají na okno i na zeď a vždy přitahnou pozornost dětí i dospělých. Protože je návod jednoduchý, můžete k němu přizvat i děti, které vám mohou pomoci s jednoduším vystřiháváním.

Co budeme potřebovat:

papírová vánoční hvězda návod

papírové sáčky na svačinu ( nezáleží úplně na velikosti ale na šířce užší a delší jsou lepší), tužka, pravítko, řezáček a nůžky, podložka pro vyřezávání a lepidlo na papír

 

pojďme na to

Moje zkušenost je taková, že nejmenší počet sáčků, aby to vypadalo pěkně je 9 na sebe lepených - 9ti cípá hvězda.Nejvíce jsem použila 14 pytlíků, ale nejhezčí mi přijde z 12ti cípů. Je však na každém z vás, jaký tvar máte nejraději. 

Tyto tvary jsem zkoušela. Začneme tím vlevo, který je opravdu velmi jednoduchý

motivem číslo 1:

1. Slepíme 14 sáčků na sebe tak aby otvírací část ležela směrem nahoru a spodní části pytlíků byly dolů. Lepte podle naznačené čáry (obrázek č.1). Lepidlo naneste na střed a na spodní část a přitiskněte další pytlík. A tak postupujte se všemi.

Následně si pravítkem nakreslete čáru (obrázek č.2). A podél čáry pak stříhejte nebo použijte řezáček. Měla by vám vzniknout taková krásná papírová harmonika jako je na obrázku č.3.

Pro snadnější stříhání je také možné slepit pytlíky po částech (rozdělit na dvě nebo tři hromádky). Ustřihnout a pak slepit.

3. Nyní už jen stačí na poslední pytlík nanést lepidlo, opět na střed a spodní část. A pak už jen slepit první a poslední pytlík k sobě.

 

A je hotovo

Jednoduchá, ale přesto efektivní hvězda. Pro ty co mají ale rádi trochu vystřihování a nebojí se toho, pojďme si udělat složitější variantu s ještě parádnějším efektem. A vůbec se nebojte, když to nebude úplně super přesné, nebude to totiž vidět. 

 

Motiv číslo 2:

Lepila jsem ji z 12 ti sáčků. Rozdělila jsem si je na 4 hromádky. Pak jsem si nakreslila motiv. Přehnula jsem pytlík abych si tak označila kde je střed. Nakreslila jsem si na jednu půlku tento motiv jednoduchých obloučků:

Aby druhá půlka byla stejná, pomohla jsem si tím, že jsem pytlík nechala přehnutý a obkreslila motiv na druhou stranu na okně. Tím jsem si zajistila rovnostranost. Nezoufejte, když ale tvar nebude úplně stejný. Vidíte, že můj není úplně dokonalý a drobné odchylky nebudou ve výsledku znát. Motiv jsem pak obkreslila na okně ještě na další tři pytlíky z oněch tří hromádek.

Poté si šablonky slepíme k sobě (vždy 4 sáčky na sebe a to proto že je s nimi potom lepší manipulace při vystřihování nebo vyřezávání). Opět středem a na spodní části pytlíků jako v kroku č. 1 u motivu č.1. A teď už nás čeká vyřezávání. S pytlíky se celkem snadno manipuluje,. Buďte opatrní pokud používáte ostrý nožík jaký mám na obrázku. Pak už jen stačí slepit k sobě první a poslední pytlík a je hotovo.

Motiv číslo 3

Použila jsem 9 pytlíků. Zopakujeme stejný postup jako u motivu číslo 2. 

Tyto motivy mají ještě jednu výhodu. Do jejich středu se dají namotat světélka a pak hvězda krásně září i v noci :)

 

A můžeme jít zdobit

Mne doladily atmosféru v ateliéru při focení výrobků. Jak se vám líbí?

 

Máváme do krásných a klidných Vánoc a těšíme se, že se svými hvězdičkami pochlubíte u mne na instagramu a prosdílíte se mnou svá tvoření. Těším se na Vás, Ally.