O mé cestě za vlastní tvorbou

Dobrý den, 

jmenuji se Kateřina Slabá a tvořím pod značkou Rouzee.

Název značky ke mne doslova "přilétl" při úpravách květinového záhonku.

 

Rouzee je pro mne spojení jména růže (rosa alby) a vánku (breeze).

 

Protože miluji květiny, projektuju si do jména i všechny ostatní květy, které mám ráda. Velmi mě přitahují odstíny růžové a modré barvy, i ty cítím v pozadí jména, a zároveň se staly i symbolem a ilustrací pro mou značku.

 

V současné době žiji v našem Hlavním městě na okraji, který už připomíná spíše vesničku. Nicméně u hlavní silnice, proto se velmi ráda toulám v tichu přírody a pozoruji její krásy.

 

K tvoření mám blízko díky své práci grafika, ilustrátora a tvůrce filmových efektů. Vystudovala jsem výtvarná umění - Vizuální kulturu se zaměřením na vzdělávání a poté pracovala v České televizi u tvorby Večerníčků pro děti. K práci vfx kompozitora jsem se dostala následně a filmový svět mně provází do teď.

 

Ráda spojuji moderní i staré techniky ilustrace a šití nebo pletení. Pořád je v čem se zdokonalovat a učit. Technik kreslení je mnoho a inspirace tolik, že bych potřebovala prodloužit život nejméně na 200 let :). Miluju ilustrované i dětské knihy, komiksy a svět dětské fantazie, který je mi neustálou inspirací. Snažím se do své práce vložit své zkušenosti z učitelství i tvořivého světa dětských příběhů. Obojí mi dalo mnohé.

 

Pokud zrovna netvořím v malinkém ateliéru, nejspíš byste mě našli odpočívat mezi knihami nebo v přírodě. Ráda se brouzdám hudebním prostorem a mluveným slovem nebo maličko zahradničím. Focení je jedna z věcí, které mi dávají možnost dívat se na svět ještě z úplně jiné perspektivy. Moc ráda cestuji, ikdyž mi to moje křehké zdraví příliš neusnadňuje, proto se pak snažím, užít si pobyt kdekoliv mimo domov na sto procent. V části blogu pak naleznete malá "fotozastavení" a procházky z cest blízkých i dalekých a budu moc ráda, když je budete sdílet se mnou nebo se stanou třeba i vaší inspirací na výlet. 

 

Na mém eshopu naleznete obrázky kreslené v Procreate, akvarelové i mixmedia ilustrace. Malé dekorace, které zútulní vaše bydlení. Oblečení i vlastní autorské látky . Vše je tvořeno a pak pečlivě zabaleno mnou, od etiket po záverečné zdobení a balíčkování.

 

Poslední dobou stále více zjišťuji, že mnohem lépe než slovem, se vyjadřuji výrobky, ilustrací nebo fotografií, ve kterých je schováno všechno, co mám opravdu ráda. 

 

Vítejte u mne v obchodě,

v mém prostoru, kde za sebe nechávám mluvit své tvoření.

 

Pokud byste se mnou chtěli spolupracovat, nakreslit obrázek nebo jakoukoliv ilustraci neváhejte se zeptat prostřednictvím emailu.

 

Báječný den

a příjemně prožitý čas tu,

Rouzee